Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu  

 

Krusze 34

05-240 Tłuszcz

woj. mazowieckie

"Rozwiązywanie problemów matematycznych". Zajęcia realizowane w ramach projektu Szkoła Równych Szans, VI edycja 2016/2017


Zajęcia „Rozwiązywanie problemów matematycznych po angielsku” odbywają się w każdy piątek w godz. 12.45 – 13.30 i 13.40 – 14.25 dla grupy 10 osób. Są przeznaczone dla uczniów, którzy lubią matematykę i dodatkowo język angielski. Nadrzędnym celem zajęć jest rozwiązywanie problemów matematycznych, poznawanie nowych zagadnień matematycznych i posługiwanie się nimi w codziennym życiu. Dodatkowo dzieci poznają słownictwo ze świata matematyki w języku angielskim.
Zajęcia są tak zorganizowane, by dzieci mogły w sposób empiryczny doświadczyć, że matematyka to nie tylko przedmiot w szkole, ale rzeczywistość, która nas otacza. Taki sposób zwiększa u dzieci motywację i zainteresowanie. Zajęcia rozwijają kreatywne, logiczne myślenie i pamięć, kształtują matematyczną intuicję, ale również rozwijają kompetencje językowe, a także wdrażają do pracy zespołowej. Zajęcia prowadzone są w oparciu o środki dydaktyczne, zarówno nowoczesne (matematyczne gry logiczne, gry matematyczne online), jak i tradycyjne.

 

lightbox  lightbox  lightbox

 

lightbox  lightbox  lightbox

 

 lightbox  lightbox  lightbox  lightbox

 

 lightbox  lightbox  lightbox

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )