Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu  

 

Krusze 34

05-240 Tłuszcz

woj. mazowieckie

"Świat jest teatrem". Zajęcia realizowane w ramach projektu Szkoła Równych Szans, VI edycja 2016/2017


 

Świat jest teatrem” to zajęcia przeznaczone dla uczniów klas IV-VI, które odbywają się w piątek w godz. 8.00-8.45. W zajęciach bierze udział  12 uczniów.  

W trakcie spotkań uczestnicy pracują nad perfekcją słowa i ruchu, a także nad umacnianiem wiary w siebie. Sprawdzają i rozwijają swoje umiejętności: autorskie, literackie, plastyczne, wokalne, a także organizacyjne. Poprzez ekspresję uczniowie mają możliwość uzewnętrznienia siebie, wyjścia ku światu. Krótkie inscenizacje i gry dramowe uczą współpracy w zespole, odpowiedzialności, tolerancji, kształtują ogromne więzi emocjonalne między członkami zespołu. Aktywna działalność młodzieży w kole teatralnym może być atrakcyjna i skuteczna  w wypełnianiu zadań edukacyjnych. Ponadto inspiruje do różnorakich działań rozwijających sprawność umysłową, estetyczną wrażliwość oraz aktywność twórczą. Zajęcia koła teatralnego to również jedna z form spędzania wolnego czasu, źródło przeżyć i wzruszeń, które zostają utrwalone w pamięci na całe życie.

W ramach zajęć organizowane są również wyjazdy do teatru. Uczniowie wzięli już udział w  warsztatach charakteryzacji organizowanych przez Teatr Studio. Kolejny wyjazd do teatru będzie na sztukę pt.: „Alicja w Krainie Czarów”  oraz na „Najpiękniejsze bajki baletowe”.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )