Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu  

 

Krusze 34

05-240 Tłuszcz

woj. mazowieckie

Aktualności z życia szkoły

Najnowsze wydarzenia znajdują się w górnej części strony
Akcja sprzątanie świata

 

      Jak co roku braliśmy udział w Sprzątaniu Świata, a przebiegało ono pod hasłem: „Drugie życie surowców wtórnych”. Dzień wcześniej intensywnie się przygotowywaliśmy do zbierania śmieci. Tuz po lekcjach o godz. 15.30 wszyscy chętni uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się przed budynkiem szkoły. Zostaliśmy podzieleni na grupy  i ruszyliśmy do zabawy w podchody. Po intensywnych, dwugodzinnych zmaganiach z zadaniami na łąkach i w lesie wróciliśmy na plac szkolny, na którym czekały na nas kiełbaski z ogniska przyrządzone przez rodziców. Żeby tradycji stało się zadość, czekała na nas również praca. Z plastikowych butelek wykonaliśmy różne zabawki, np. żółwie i wazony na kwiaty, a ze starych gazet papierową wiklinę.

Następnego dnia tj. 16.09.2016 r.  zabraliśmy się pełni wielkich chęci do sprzątania. Zebraliśmy „tony” śmieci, porządkując wszystkie brudne miejsca.

Te dwa dni intensywnej pracy na cały rok pozostaną nam w pamięci, a  przy następnym roku - Ostrzegamy! Będzie więcej atrakcji i wesołego sprzątania.

Dziękujemy bardzo serdecznie za pomoc dyrekcji szkoły, nauczycielom i rodzicom.

 

Foto relacja:

 

Foto relacja:

 

                                                                                                             Małgorzata Brejnak i Samorząd Uczniowski

 
lightbox
  
Nasz udział w narodowym czytaniu
   

Kilka dni temu, a mianowicie 3.09.2016 r. wzięliśmy udział w narodowym czytaniu „Quo Vadis”, powieści polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza. W tym celu zostaliśmy zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Klembowie. Czytaliśmy kilka rozdziałów powieści. Tekst był podzielony pomiędzy trzy osoby: Roksanę Ołdak, Wiktorię Maciejczuk i Oskara Pieńkowskiego. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu. Dziękujemy bardzo za zaproszenie i mamy nadzieję, że uda nam się współpracować jeszcze wielokrotnie.

 

Małgorzata Brejnak

 

 

 
Święto Niepodległości 2016

 

  

 

Jak co roku w rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w naszej szkole uroczysty apel. 10 listopada 2016 r. w przeddzień tej ważnej rocznicy wspólnie wystąpili uczniowie z klas III-VI. W tym roku odwoływaliśmy się do uczuć towarzyszących pokoleniom Polaków pozbawionych wolności, walczącym o swoją ojczyznę. Nasi uczniowie, jak ich rówieśnicy sprzed lat, mówili o smutku, tęsknocie, miłości. Nastrój melancholii podkreślały piękne pieśni patriotyczne. Podsumowaniem spotkania były słowa Józefa Piłsudskiego: Idą czasy, których znamieniem będzie wyścig pracy, jak przedtem był wyścig żelaza, jak przedtem był wyścig krwi. Kto do tych zawodów bardziej przygotowany będzie, kto w tym wyścigu większe dowody wytrzymałości złoży, ten w najbliższych czasach będzie zwycięzcą, ten potrafi utrzymać to co zyskał, albo odrobić to, co stracił.

 
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/17

       Rok Szkolny 2016/2017 rozpoczęliśmy udziałem we mszy św. w Kościele pod wezwaniem św. Klemensa w Klembowie.

Pierwszy dzwonek w naszej szkole w nowym roku szkolnym, zabrzmiał o godz. 9.30. Cała społeczność uczniowska wraz z rodzicami i nauczycielami, spotkała się w sali gimnastycznej. Następnie głos zabrała Pani dyrektor, która uroczyście przywitała wszystkich zebranych i przedstawiła wychowawców klas. Zaznaczyła, że zmienił się wychowawca obecnej klasy szóstej. Została nim nowa nauczycielka języka polskiego pani Małgorzata Ewa Brejnak. Następnie rozeszliśmy się do swoich klas.

Dziękujemy za przybycie wszystkim rodzicom i liczymy na sukcesywną współpracę.

 W związku z Rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego życzymy wszystkim nauczycielom i uczniom Gminy Klembów owocnej pracy i samych sukcesów.

 

Małgorzata Brejnak

  
 
Konkurs Diecezjalny - Mocny, kto ufa Miłosierdziu Boga

 

 

W tym roku szkolnym z okazji Roku Miłosierdzia Kuria diecezji warszawsko-praskiej zorganizowała konkurs pt. „Mocny, kto ufa Miłosierdziu Boga”, w którym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. Podzielony był na dwie kategorie: kl. I-III – konkurs plastyczny na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym; kl. IV-VI – konkurs literacki, oparty na przypowieści o miłosiernym samarytaninie. Wśród wysłanych prac znalazły się dwa wyróżnienia, po jednym z każdej kategorii. Wyróżnionymi osobami byli: Michał Jusiński oraz Izabela Arczewska, którym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.
20.05.2016 r. w auli kurialnej odbyło się wręczenie nagród, które były bardzo atrakcyjne. Ponadto nagrodą dla wszystkich było przejście trasą piłkarza po Stadionie Narodowym. Dzieci miały wielką frajdę, będąc w szatni piłkarzy, oglądając trybuny zza okien loży VIP, czy też zasiadając w sali prasowej za stolikiem jak trenerzy drużyn, rzecznicy prasowi lub zawodnicy, którzy odpowiadają na pytania dziennikarzy. Ten dzień na pewno zapadnie nam długo w pamięci.

Elżbieta Sulewska

 
 
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )